Dzień Dobry,

Mam na imię Kasek i jestem jednym z wielu czytników elektronicznej karty miejskiej popularnie nazywanym kasownikiem. W 2006 roku zostałem zamontowany w jednym z autobusów komunikacji miejskiej- od tego czasu wiele słyszałem i widziałem. Jestem jak jeden z zmysłów Sytemu Elektronicznej Karty Miejskiej. To ja rozpoznaje co jest wgrane na Twoją ekartę i z radością krzyczę krótkim „bip!”, kiedy wszystko jest w porządku. Każdy taki sygnał trafia do mózgu systemu, który dzięki temu wie na przykład, który autobus jest potrzebny. A moje „bip” to nic innego jak ludzkie „dziękuje, zapraszam- wejdź dalej, miłej podróży”.

kaseku 

Zdarza się, że muszę odezwać się „bip, bip, bip” ! Ale przecież wiesz, że wtedy z Twoją kartą jest coś nie tak. Potrafisz szybko sprawdzić kasowanie lub podejść zakupić bilet u kierowcy. Kupujesz u kierowcy bilety również wtedy kiedy powiem ludzkim głosem: Karta nieważna lub zablokowana.

 

Nie jestem zazdrosny, kiedy po mnie, podczas kontroli przykładasz swoja ekartę do czytnika rewizora. Czytnik rewizora i ja na co dzień posługujemy się tym samym językiem, kiedy wszystko jest w porządku Ty usłyszysz krótkie „bip!”.

Zauważam Cię, kiedy mnie mijasz i idziesz kupić bilet u kierowcy, by zapłacić za przejazd- pamiętaj, że musisz otrzymać dobry wydruk.


Ze smutkiem muszę patrzeć jak mijasz mnie obojętnie i zajmujesz miejsce w autobusie. Nie chcesz widzieć ani mnie, ani kierowcy, a czasami współpasażerów zastanawiających, dlaczego nie zapłaciłeś za przejazd. Oni Cię widzą- system nie i dla niego ten autobus staje się niepotrzebny. Jego kurs musi być pokrywany z pieniędzy, które można było przeznaczyć na opiekę społeczną, drogi itp. Pomyśl proszę o tym następnym razem skorzystasz z komunikacji miejskiej bez rejestracji przejazdu lub zakupu biletu.

DZIĘKUJĘ.
Twój przyjaciel Kasek.