Informacja: strona ztz.rybnik.pl wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Polityka cookies ». | Zamknij »
Zarzad Transportu Zbiorowego w Rybniku - Aktualności

Aktualności

Kolejna innowacja w Rybniku: Nowy Portal dla Podróżnych.


Pod koniec maja 2012 r. informowaliśmy o zamiarze stworzenia Portalu zawierającego informacje o pełnej ofercie przewozów autobusowych. Realizacja pomysłu przebiega pomyślnie a już na dniach oficjalnie będzie można z niego korzystać za pośrednictwem naszej strony.

Geneza.

Codziennie nawet kilkadziesiąt osób zwraca się do ZTZ z zapytaniem o połączenia do Miast liniami regularnymi transportu zbiorowego, które nie należą do nas pod względem organizacyjnym a przebieg ich tras jest wyznaczony po rybnickich przystankach. Podróżni narzekali na brak jednego miejsca z którego mogliby uzyskać informację na temat rozkładu jazdy innych autobusów. Jeśli już po poświęceniu cennego czasu znajdywali takie miejsce okazywało się ono pełne mankamentów lub jego odwiedziny wiązały się z koniecznością oglądania treści nie związanych z tematem poszukiwań.

Współpraca wielu podmiotów.

Po analizie oczekiwań podróżnych trzeba było podjąć rozmowy z różnymi przewoźnikami na temat zasad udostępnienia rozkładów jazdy w formie najbardziej korzystnej dla podróżnych. O ile zwykłą „przystankową tabelkę” może zrobić każdy, Portal stworzony pod szyldem Rybnika idzie znacznie dalej. Podróżni będą mogli śledzić autobusy różnych przewoźników na jednej mapie i to w czasie rzeczywistym. To tylko dwa dowody na fakt, ze Rybnik integruje i są przewoźnicy realizujący swoje usługi z najwyższą starannością.

Z Rybnika autobusem.

Portal zawiera na dzień dzisiejszy rozkład jazdy autobusów kilku wybranych przewoźników. Każda z zakładek Portalu w okresie testowym lub jeśli okaże się to niezbędne na stałe, zawiera szczegółowe wskazówki jak „krok po kroku” poruszać się po informacjach. Jedna z zakładek Portalu jest powiązana ściśle z autobusami komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTZ. Zawiera ona wirtualną formę tablic dynamicznej informacji pasażerskiej- wkrótce w znacznie szerszym zakresie niż te, które stoją na przystankach.

Dla właścicieli urządzeń mobilnych.

Portal został również dostosowany dla osób, które posługują się urządzeniami mobilnym pracującymi na standardach aplikacji Windows Phone 7 i Android. Tak więc informacje będą dostępne nie tylko w jednym miejscu ale i praktycznie z każdego miejsca.

Kierunki rozwoju.

Liczymy, ze wkrótce w Portalu będą dostępne kursy dalszych Przewoźników w tym obsługujących trasy międzynarodowe. Technicznie Portal nie ma ograniczenia pod względem punktu na świecie i wiodącej do niego trasy.
Głowna mapa portalu zawiera również stacje/przystanki kolejowe. Już w miesiącu listopadzie poinformowaliśmy właściwe instytucje o możliwości zamieszczenia tras kolejowych w naszym Portalu, również z opcją dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zapraszamy:
-wszystkich do korzystania z Portalu i aplikacji mobilnych,
-wszystkich chętnych Przewoźników o kontakt w celu umieszczenia rozkładu w Portalu.

Dziękujemy:
-wszystkim, którzy przyczynili się do prac nad uruchomieniem Portalu,
-naszym Podróżnym, którzy brali udział w testach za cenne uwagi i poświecony czas,
-Przewoźnikom za wzorową współpracę.

 

 

 

.

stwen, 2013-01-11 09:51:20

Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Komunikaty

Dodał(a): Stanisław Wengerski, 02-03-2009
Zmodyfikował(a): Stanisław Wengerski, 30-12-2016