Informacja: strona ztz.rybnik.pl wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Polityka cookies ». | Zamknij »
Zarzad Transportu Zbiorowego w Rybniku - Aktualności

Aktualności

Linia 43 przystosowana do przewozu rowerów.


W sobotę 27 kwietnia po raz pierwszy na linii 43 zostanie wykorzystana specjalna przyczepa do przewozu rowerów. Kursy zostały oznaczone literą „r”.

Przyczepa umożliwia bezpieczny przewóz roweru pomiędzy przystankami Rybnik Dworzec Autobusowy Stanowisko 3 – Rudy Kościół. Wyłącznie na tych przystankach możliwy jest załadunek roweru.
Zarówno załadunek jak i rozładunek będzie odbywał się przy udziale kierowcy obsługującego kurs na 5 minut przed planowym odjazdem autobusu, prosimy o wczesniejsze przybycie. Po wykupieniu biletu (obecna cena 5 zł) u kierowcy, wydany zostanie  również klucz do specjalnej linki zabezpieczającej z numerem odpowiadającym numerowi stanowiska na przyczepie.
Podczas kursu może zostać przewiezionych aż 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych).

Obowiązująca Taryfa przewiduje jedną cenę za przewóz roweru dla wszystkich podróżnych tj. 5 zł za kurs w jednym kierunku. Bilet jest dostępny wyłącznie u kierowcy w formie wydruku z bileterki. Już teraz chcemy uspokoić wszystkich, którzy regularnie korzystają z przejażdżek rowerowych i transportu zbiorowego. To rozwiązanie na pierwsze tygodnie a w najbliższym czasie jak zawsze będziemy promować posiadaczy eKarty imiennej.

UWAGA: prosimy o pozostawienie i zachowanie wszystkich biletów dokumentujących przewóz rowerów! Już we wrześniu podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu osoby z biletami mogą zostać specjalnie docenione.

 

 

stwen, 2013-04-25 09:09:34

Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Komunikaty

Dodał(a): Stanisław Wengerski, 02-03-2009
Zmodyfikował(a): Stanisław Wengerski, 30-12-2016