Informacja: strona ztz.rybnik.pl wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Polityka cookies ». | Zamknij »
Zarzad Transportu Zbiorowego w Rybniku - Aktualności

Aktualności

Solaris Urbino 18 Hybrid na ulicach Rybnika.


Aby zachęcić przewoźników obsługujących linie komunikacji miejskiej do inwestowania w nowoczesne autobusy, Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku zorganizował specjalny pokaz.

Na zaproszenie ZTZ, Firma Solaris Bus & Coach S.A. z Bolechowa koło Poznania przedstawiła jeden z szerokiej gamy autobusów przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej a mianowicie Solaris Urbino 18 Hybrid. Pojazd ten wyposażony jest w niewielki silnik spalinowy oraz dwa silniki elektryczne, zasilane z baterii umiejscowionych na dachu pojazdu. Baterie nie wymagają ładowania z zewnątrz, ponieważ gromadzona jest w nich energia powstająca podczas hamowania autobusu. Do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi budowy i użytkowania zapraszamy na stronę http://www.solarisbus.pl/hybrid.html

Przewoźnicy obsługujący linie komunikacji miejskiej organizowane przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku mogą pozyskiwać środki na zakup nowych autobusów w ramach Regionalnego Rozwoju Operacyjnego - działanie 7.2. Transport publiczny. Celem działania jest zmniejszenie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne poprzez zwiększenie udziału transportu publicznego w przemieszczaniu osób.

Wśród obecnych Gości znaleźli się: Janusz Koper - Pełnomocnik ds. Dróg i Gospodarki Komunalnej , przedstawiciele PST Transgór S.A., PKS Rybnik Sp. z o.o. oraz dziennikarze.

 

W artykule wykorzystano materiały dostarczone przez Solaris Bus & Coach S.A.

stwen, 2009-06-02 12:34:37

Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Komunikaty

Dodał(a): Stanisław Wengerski, 02-03-2009
Zmodyfikował(a): Stanisław Wengerski, 30-12-2016