Informacja: strona ztz.rybnik.pl wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Polityka cookies ». | Zamknij »
Zarzad Transportu Zbiorowego w Rybniku - Aktualności

Aktualności

Potrafisz mnożyć? Kup bilet okresowy i korzystaj z autobusów!


30 września obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. A kto zna ją równie dobrze jak podróżni z transportu zbiorowego?

 

Czy to jest prawda, postanowili sprawdzić uczniowie Społecznej Szkoły im. Jerzego Kukuczki. W tym celu udali się „Gwiazdą" na rybnickie przystanki autobusowe i wcielili się w rolę odpytujących. Zabrali z sobą koszyk w którym znajdowały się karteczki z prostymi zadaniami np. 4 x 7 = ? . Chętne osoby mogły udzielić odpowiedzi. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana nie tak jak w szkole oceną w dzienniku, tylko drobnym upominkiem.

W podanym powyżej przykładzie prawidłowa odpowiedź to oczywiście 28, a więc liczba dni przez jakie możemy korzystać z najdłuższego biletu okresowego za cenę 90 zł. Średnio przez cztery tygodnie, podróżny w Rybniku rejestruje takim biletem 43 przejazdy. Jeśli za te przejazdy podróżny chciałby zapłacić kupując bilet u kierowcy w cenie 3,80 zł w okresie 28 dni musiałby wydać aż 163,40 zł. Dla porównania można również przemnożyć kwotę ceny biletu z e-Karty przy przejazdach promocyjnych w cenie 2,80 zł. Wtedy 43 przejazdy kosztują 120, 40 zł. Tak więc bilet okresowy jest sposobem na najniższą zapłatę za przejazd i oszczędzanie. Tradycyjnie październik jest miesiącem oszczędzania więc może właśnie teraz jest dobry moment do zakupu biletu okresowego, który obecnie można również załadować na smartfon.

Była to kolejna akcja kształtująca świadomość społeczną, szczególnie wśród młodego pokolenia w której praktycznie połączono edukację i transport zbiorowy. Wiele szkół a nawet przedszkoli przeprowadzało już lekcje w pomieszczeniach zlokalizowanych przy ulicy Budowlanych 6 lub w autobusie obsługującym linie komunikacji miejskiej.

Zapraszamy kolejne placówki, do współpracy przy takich inicjatywach.

 

*****

 

 

 

stwen, 2016-10-06 08:41:08

Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Komunikaty

Dodał(a): Stanisław Wengerski, 02-03-2009
Zmodyfikował(a): Stanisław Wengerski, 30-12-2016