Autobusy w Święta.

W okresie od 24 grudnia 2019 r. do 06 stycznia 2020 r. autobusy na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku będą kursować następująco:

XV Bieg Barbórkowy – zmiany w obsłudze linii.

W dniu 01.12.2019 r. (niedziela) odbędzie się organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji XV Bieg Barbórkowy. W związku z tym wystąpią utrudnienia w obsłudze linii autobusowych.

Od godziny 11:00 do godziny 14:00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Budowlanych na odcinku od ronda Zebrzydowickiego do ronda Solidarności. W związku z tym z obsługi przez autobusy będą wyłączone następujące przystanki:

- przystanek Rybnik Maroko Nowiny R. Mazamet, w to miejsce obsługiwany będzie dworzec autobusowy na ul. Budowlanych,

- przystanek Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych w obydwu kierunkach, w to miejsce obsługiwany będzie przystanek Rybnik Maroko Nowiny na ul. Zebrzydowickiej

- przystanek Rybnik Maroko Nowiny Szkoła w obydwu kierunkach,

- przystanek Rybnik Maroko Nowiny Krakusa w obydwu kierunkach,

- przystanek Rybnik Orzepowice Rondo (na ul. Góreckiego) w obydwu kierunkach.

Płatność kartą w MPS Plac Wolności i MPS Dworzec Autobusowy.

Przypominamy, że kupując bilety okresowe lub jednorazowe, istnieje możliwość uregulowania należności kartą płatniczą.

Lyski Rock Festival - dojazd na koncert.


W piątek 30 sierpnia na placu przy Urzędzie Gminy Lyski (ul. Dworcowa 1) zostanie zorganizowany festiwal rockowy Lyski Rock Festival.

Dojazd na koncert zapewniają kursy linii 27 o godzinie 16:4519:10 z przystanku Rybnik Śródmieście Sąd. Po zakończeniu imprezy (około godziny 00:30) z przystanku Lyski Rondo będzie można dojechać do Rybnika dwoma dodatkowymi autobusami - kursy do przystanku Rybnik Śródmieście Sąd.

Uczestnicy koncertu w dniu 30 sierpnia 2019r. w dwóch ostatnich kursach linii 27 oraz w kursach powrotnych mogą podróżować bezpłatnie na podstawie biletu na koncert.

Zmiany w rozkładach jazdy MZK w Jastrzębiu Zdroju.

Od 1.09.2019r. (niedziela) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii organizowanych przez Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.

Alter Sport Festiwal - 24.08.2019 (sobota) - dodatkowe kursy.


Dnia 24 sierpnia 2019 r. (sobota) na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Kamieniu odbędzie się „Alter Sport Festiwal”. Dojazd na festiwal jest możliwy linią numer 18 - dodatkowe kursy do przystanku Rybnik Kamień Ośrodek Sportowy przedstawiono w tabeli poniżej.

 

Wakacyjny rozkład jazdy.

Od dnia 21 czerwca 2019r. (piątek) do 31.08.2019r. (sobota) wprowadzony został wakacyjny rozkład jazdy autobusów.

Bilety ZTZ Rybnik tańsze w aplikacji mPay

Już od 12.07.2019r. (piątek) podróżni posiadający smartfon z dostępem do Internetu, mogą zakupić bilet jednorazowy i 24 - godzinny i korzystać z niego rejestrując przejazdy w autobusie. Dotychczas ta najtańsza forma zapłaty za przejazd była dostępna tylko przy korzystaniu z e – Karty.

Industriada 2019 – bezpłatne przejazdy na wybranych liniach.

 

Już podczas najbliższej Industriady, 8 czerwca 2019 roku (sobota) będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wybranych kursach linii 1, 4, 9, 16, 23, 51.

Mercedes Citaro CNG na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

 

P.S.T. Transgór S.A. już w najbliższych dniach rozpocznie na obsługiwanych na zlecenie ZTZ liniach, testy autobusu Mercedes Citaro CNG, a więc ekologicznego pojazdu zasilanego sprężonym gazem ziemnym.