Zmiany w rozkładach jazdy MZK w Jastrzębiu Zdroju.

Od 1.09.2019r. (niedziela) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii organizowanych przez Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.

Alter Sport Festiwal - 24.08.2019 (sobota) - dodatkowe kursy.


Dnia 24 sierpnia 2019 r. (sobota) na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Kamieniu odbędzie się „Alter Sport Festiwal”. Dojazd na festiwal jest możliwy linią numer 18 - dodatkowe kursy do przystanku Rybnik Kamień Ośrodek Sportowy przedstawiono w tabeli poniżej.

 

Wakacyjny rozkład jazdy.

Od dnia 21 czerwca 2019r. (piątek) do 31.08.2019r. (sobota) wprowadzony został wakacyjny rozkład jazdy autobusów.

Bilety ZTZ Rybnik tańsze w aplikacji mPay

Już od 12.07.2019r. (piątek) podróżni posiadający smartfon z dostępem do Internetu, mogą zakupić bilet jednorazowy i 24 - godzinny i korzystać z niego rejestrując przejazdy w autobusie. Dotychczas ta najtańsza forma zapłaty za przejazd była dostępna tylko przy korzystaniu z e – Karty.

Industriada 2019 – bezpłatne przejazdy na wybranych liniach.

 

Już podczas najbliższej Industriady, 8 czerwca 2019 roku (sobota) będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wybranych kursach linii 1, 4, 9, 16, 23, 51.

Mercedes Citaro CNG na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

 

P.S.T. Transgór S.A. już w najbliższych dniach rozpocznie na obsługiwanych na zlecenie ZTZ liniach, testy autobusu Mercedes Citaro CNG, a więc ekologicznego pojazdu zasilanego sprężonym gazem ziemnym.

Zmiany na linii nr 8

Od dnia 01.03.2019 r. zamknięty dla ruchu będzie wiadukt w ciągu ul. Mariackiej. W związku z tym, autobusy linii 8 nie będą obsługiwały przystanku Biertułtowy Mariacka, dodatkowo obsługiwany będzie przystanek Radlin Korfantego KWK Marcel.

Nowy rozkład jazdy.

 

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku jest planowane wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów obsługujących linie komunikacji miejskiej organizowane przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Kupując bilet kolejowy „z plusem”, dodatkowo pojedziesz autobusem!

 

„R+”, „R++” - takie miedzy innymi oznaczenia posiadają zintegrowane bilety, umożliwiające podróżowanie Kolejami Śląskimi oraz autobusami na linach organizowanych przez ZTZ w Rybniku.

Transport Zbiorowy w dniu 1 listopada

Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery 1 LISTOPADA 2018 r. (czwartek) w Dzień Wszystkich Świętych, PRZEJAZD na liniach organizowanych przez ZTZ będzie możliwy bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu, mówiąc w uproszczeniu: BĘDZIE BEZPŁATNY.

Pomimo, że ze względów technicznych wszystkie czytniki e-Karty będą musiały pozostać włączone, tylko
w tym dniu (1 listopad 2018, czwartek) nie ma obowiązku przykładania do nich e-Karty, kierowcy również nie będą prowadzili sprzedaży biletów oraz nie ma obowiązku rejestracji przejazdu smartfonem.

1 listopada (czwartek, Dzień Wszystkich Świętych) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według NIEDZIELNEGO rozkładu jazdy. Nie będą obsługiwane kursy linii nocnych.