Nowe ceny za przejazd komunikacją miejską.

Od siódmego dnia sierpnia tego roku będzie obowiązywać nowy cennik za przejazdy w komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybnik.

Poniżej przedstawimy pełny cennik wraz z opisem stref.


Cennik biletów jednorazowych -dotyczy biletów zakupionych u kierowcy, bądź przejazdów na podstwie ekarty bez zarejestrowania wyjścia z autobusu.


Bilet jednorazowy Strefa 0 Strefa 1 Strefa 2
normalny 3,00 zł 3,60 zł 4,00 zł
ulgowy 1,50 zł 1,80 zł 2,00 złTak samo jak obecnie za przejazd linią nocną pobiera się opłatę jak za przejazd w II strefie
wyłącznie na podstawie biletów jednorazowych.


Cennik biletów promocyjnych dla użytkowników e-karty w przypadku zarejestrowania wyjścia z autobusu:

Przejazd następnym autobusem w ciągu 15 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie,oba przejazdy w granicach Miasta Rybnika – bilet normalny i ulgowy.

strefa 0 1,00 zł

 

Przejazd autobusem nie przekraczający 2 przystanków w granicach Miasta Rybnika– bilet normalny i ulgowy.

strefa 0 1,00 zł

Przejazd autobusem dowolnej linii powyżej 2 przystanków w granicach Miasta Rybnika – bilet normalny.

strefa 0 2,40 zł

Przejazd autobusem dowolnej linii powyżej 2 przystanków w granicach Miasta Rybnika - bilet ulgowy.

strefa 0 1,20 zł

Przejazd autobusem dowolnej linii w I strefie poza granicami Miasta Rybnika – bilet normalny.

strefa 1 2,60 zł

Przejazd autobusem dowolnej linii w I strefie poza granicami Miasta Rybnika – bilet ulgowy.

strefa 1 1,30 zł

Przejazd autobusem dowolnej linii II strefy z przekroczeniem przystanku granicznego – bilet
normalny.

strefa 2 3,00 zł


Przejazd autobusem dowolnej linii II strefy z przekroczeniem przystanku granicznego – bilet
ulgowy.

strefa 2 1,50 złCennik biletów okresowych dla użytkowników e-karty imiennej:

Strefa 0 Strefa 1 Strefa 2
Okresowy 7 dniowy normalny 24,00 zł 26,00 zł 28,00 zł
Okresowy 7 dniowy ulgowy 12,00 zł 13,00 zł 14,00 zł
Okresowy 14 dniowy normalny 42,00 zł 46,00 zł 50,00 zł
Okresowy 14 dniowy ulgowy 21,00 zł 23,00 zł 25,00 zł
Okresowy 28 dniowy normalny 76,00 zł 82,00 zł 96,00 zł
Okresowy 28 dniowy ulgowy 38,00 zł 41,00 zł 48,00 zł


Strefa 0 obejmuje Miasto Rybnik

Strefa 1 obejmuje miasta: Czerwionka-Leszczyny, Radlin, Żory, oraz gminy: Gaszowice, Jejkowice, świerklany, Lyski-Zwonowice

Strefa 2 obejmuje miasta: Rydułtowy, Pszów, oraz gminy Kuźnia Raciborska, Marklowice,

Przystanki graniczne strefy 2: Biertułtowy Marcel (linia 2), Biertułtowy Skrzyżowanie (linia 8), Rydułtowy Piekarnia (linia 10), Buzowice Skrzyżowanie (linia 23), Piece Gimnazjum (linia 28), Czernica przy Krzyżu (linia 29), Stodoły (linia 43).

Linie kursujące w strefie 0 : 5, 11, 12, 14, 16, 22, 40, 41, 46, 47, 48, 49, 51
Linie kursujące w strefach 0-1: 1, 3, 4, 6, 7, 9, 13, 17, 18, 19, 26, 27, 30, 31, 32, 45, 52
Linie kursujące w strefach 0-2: 10, 23, 43
Linie kursujące w strefach 0-1-2: 2, 8, 28, 29


Opłaty za przejazdy w poszczególnych strefach:

Strefa 0 opłata strefy 0
Strefa 1 opłata strefy 1
Strefa 2 opłata strefy 1
Strefa 0-1 opłata strefy 1
Strefa 0-2 opłata strefy 2
Strefa 1-2 opłata strefy 2

strefydr

Transinfo.pl o transporcie w Rybniku.

 

Funkcjonująca w Rybniku Komunikacja Miejska znajduję się w centrum uwagi specjalistycznych mediów. Proponujemy lekturę dwóch artykułów, które ukazały się w cieszącym się dużą renomą oraz uznaniem portalu transportu publicznego transinfo.pl .
Rybnik to jeden z naszych najważniejszych projektów.

 

Rybnik i Szczecinek najlepsi w transporcie.

transinfo

 

Nowe wiaty przystankowe.

 

 

new1

 

Przystanki zlokalizowane w ciągu ulicy Gliwickie i Rybnickiej zostają wyposażone w nowe wiaty o konstrukcji stalowej z szklaną ścianą.

new2

 

Docelowo zostaną one ustawione w siedemnastu lokalizacjach na kilku miejscach zastępując wiaty betonowe.

 

Lider w transporcie.

logzmp

Z przyjemnością informujemy ze Miasto Rybnik zostało laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2008- usługi techniczne.


Pozwalamy sobie umieścić tą informację na naszej stronie, ponieważ projekt, który zajął równorzędne pierwsze miejsce zatytułowany „E-Bilet w ramach Elektronicznej Karty Miejskiej” został wdrożony i jest wykorzystywany w organizowanej przez ZTZ komunikacji miejskiej.

 

tytpr

 

Komisja Konkursowa wskazała jako główny aspekt, który zadecydował o sukcesie Rybnika systemowe podejście do publicznego transportu pasażerskiego w mieście.
sp

 

Bezpieczny autobus.

 

W trosce o korzystających z organizowanej przez nas komunikacji staramy się by nasi pasażerowie dotarli nie tylko szybko i przyjemnie do celu podróży, ale by ta podróż przebiegała przede wszystkim bezpiecznie.
kommiej


Aby skutecznie ograniczyć i zahamować liczbę przestępstw popełnianych w środkach komunikacji miejskiej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rybniku i Strażą Miejską realizujemy program „Bezpieczny autobus”.
police

Nie chcemy poprzestać na wprowadzaniu środków technicznych poprawiających bezpieczeństwo. Już wkrótce w autobusach pojawią się ulotki informujące o podstawowych zasadach, których trzeba przestrzegać, aby nie narazić się na działanie przestępców. Podczas realizacji kursu wśród zwykłych pasażerów częściej niż zwykle swoje obowiązki wykonywać będą nie umundurowani policjanci.

l40

 

 

Nowe ławki.

 

Mając na uwadze, aby nasi Pasażerowie mogli w jak najbardziej wygodny sposób spędzić czas w oczekiwaniu na autobus, już wkrótce w okolicach przystanków zostaną zamontowane nowe ławki. Ich funkcjonalność w pierwszej kolejności będzie sprawdzana na przystankach znajdujących się w centrum.

 

lawka

 

Przystanek dla linii międzynarodowych.

 

Pierwszego kwietnia po godzinie 11 na Dworzec Komunikacji Miejskiej przy ulicy Budowlanych podjechał pierwszy autobus regularnej linii komunikacji międzynarodowej.

 

 

turyst

 

 

W najbliższym czasie będzie to jedyny przystanek przeznaczony do obsługi tego typu przewozów na terenie Rybnika

 

 

 

Wydłużenie linii 45 do Górek Śląskich.

Od dnia 01.04.2008 roku na wniosek Gminy Nędza powiększymy obszar swojego działania. Na próbny okres trzech miesięcy wydłużeniu ulegnie trasa przejazdu linii 45 i cztery kursy w dni robocze będą dojeżdżały do Górek Śląskich obsługując dodatkowo przystanki Sumina PKP, Górki Kościół i Górki Remiza.

 

GOR1

 

Dodatkowe kursy na linii 52.

Na wniosek Urzędu Miasta Żory od dnia 01 luty br. Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku wznawia obsługę na linii 52 obsługę części dotychczas zawieszonych kursów.

Ponizej przedstawiamy godziny odjazdów z pierwszych przystanków: w kierunku Żor z Dworca KM, w kierunku Rybnika z przystanku Żory Bajerówka.

 

 

Linie 28, 29 po reorganizacji.

 

W dniu 14 stycznia br. w Urzędzie Miasta Rybnika przedstawiono wniosek Miasta Rydułtowy, oraz Gminy Gaszowice w sprawie wprowadzenia ograniczenia kursów na liniach : 28 i 29 na terenie Gminy Gaszowice i Miasta Rydułtowy.

Stanowisko to wymusiło wprowadzenie przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku reorganizacji przedmiotowych linii. Na terenie Miasta Rybnika i Gminy Jejkowice zostanie utrzymana dotychczasowa częstotliwość kursów (część jako linia 26). Natomiast na terenie Gminy Gaszowice oraz Miasta Rydułtowy nastąpią ograniczenia połączeń.

Ze względu na to że w ostatnich dniach Urząd Gminy Gaszowice zwrócił się o wprowadzenie korekty do proponowanego ograniczenia komunikacji na swoim terenie prosimy o bieżące śledzenie informacji.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe i najbardziej aktualne propozycje zmian, które zostaną wprowadzone od 1 luty 2008 roku.