Linie 28, 29 po reorganizacji.

 

W dniu 14 stycznia br. w Urzędzie Miasta Rybnika przedstawiono wniosek Miasta Rydułtowy, oraz Gminy Gaszowice w sprawie wprowadzenia ograniczenia kursów na liniach : 28 i 29 na terenie Gminy Gaszowice i Miasta Rydułtowy.

Stanowisko to wymusiło wprowadzenie przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku reorganizacji przedmiotowych linii. Na terenie Miasta Rybnika i Gminy Jejkowice zostanie utrzymana dotychczasowa częstotliwość kursów (część jako linia 26). Natomiast na terenie Gminy Gaszowice oraz Miasta Rydułtowy nastąpią ograniczenia połączeń.

Ze względu na to że w ostatnich dniach Urząd Gminy Gaszowice zwrócił się o wprowadzenie korekty do proponowanego ograniczenia komunikacji na swoim terenie prosimy o bieżące śledzenie informacji.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe i najbardziej aktualne propozycje zmian, które zostaną wprowadzone od 1 luty 2008 roku.

 

Bezpieczeństwo w autobusach

Cześć autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażona w system monitorigu wizyjnego. System ten rejestruje wszystkie zdarzenia wewnątrz pojazdu podczas realizacji kursu. Prosimy pamiętać, że kierowca jest skupiony na prowadzeniu pojazdu.

Bilety jednorazowe sprzedawane przez kierowcę.

Ze względu na często pojawiające się zapytania dotyczące biletu sprzedawanego przez kierowcę informujemy że bilet ten obowiązuje wyłącznie w autobusie i kursie w którym został zakupiony.

Reklama Twojej firmy w atrakcyjnym miejscu.

Informujemy, że jesteśmy w posiadaniu powierzchni reklamowej (typ city light) w wiacie przystankowej na Placu Wolności w Rybniku. Wynajem na bardzo atrakcyjnych zasadach.