Nowe wiaty przystankowe.

 

 

new1

 

Przystanki zlokalizowane w ciągu ulicy Gliwickie i Rybnickiej zostają wyposażone w nowe wiaty o konstrukcji stalowej z szklaną ścianą.

new2

 

Docelowo zostaną one ustawione w siedemnastu lokalizacjach na kilku miejscach zastępując wiaty betonowe.

 

Lider w transporcie.

logzmp

Z przyjemnością informujemy ze Miasto Rybnik zostało laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2008- usługi techniczne.


Pozwalamy sobie umieścić tą informację na naszej stronie, ponieważ projekt, który zajął równorzędne pierwsze miejsce zatytułowany „E-Bilet w ramach Elektronicznej Karty Miejskiej” został wdrożony i jest wykorzystywany w organizowanej przez ZTZ komunikacji miejskiej.

 

tytpr

 

Komisja Konkursowa wskazała jako główny aspekt, który zadecydował o sukcesie Rybnika systemowe podejście do publicznego transportu pasażerskiego w mieście.
sp

 

Bezpieczny autobus.

 

W trosce o korzystających z organizowanej przez nas komunikacji staramy się by nasi pasażerowie dotarli nie tylko szybko i przyjemnie do celu podróży, ale by ta podróż przebiegała przede wszystkim bezpiecznie.
kommiej


Aby skutecznie ograniczyć i zahamować liczbę przestępstw popełnianych w środkach komunikacji miejskiej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rybniku i Strażą Miejską realizujemy program „Bezpieczny autobus”.
police

Nie chcemy poprzestać na wprowadzaniu środków technicznych poprawiających bezpieczeństwo. Już wkrótce w autobusach pojawią się ulotki informujące o podstawowych zasadach, których trzeba przestrzegać, aby nie narazić się na działanie przestępców. Podczas realizacji kursu wśród zwykłych pasażerów częściej niż zwykle swoje obowiązki wykonywać będą nie umundurowani policjanci.

l40

 

 

Nowe ławki.

 

Mając na uwadze, aby nasi Pasażerowie mogli w jak najbardziej wygodny sposób spędzić czas w oczekiwaniu na autobus, już wkrótce w okolicach przystanków zostaną zamontowane nowe ławki. Ich funkcjonalność w pierwszej kolejności będzie sprawdzana na przystankach znajdujących się w centrum.

 

lawka

 

Przystanek dla linii międzynarodowych.

 

Pierwszego kwietnia po godzinie 11 na Dworzec Komunikacji Miejskiej przy ulicy Budowlanych podjechał pierwszy autobus regularnej linii komunikacji międzynarodowej.

 

 

turyst

 

 

W najbliższym czasie będzie to jedyny przystanek przeznaczony do obsługi tego typu przewozów na terenie Rybnika

 

 

 

Wydłużenie linii 45 do Górek Śląskich.

Od dnia 01.04.2008 roku na wniosek Gminy Nędza powiększymy obszar swojego działania. Na próbny okres trzech miesięcy wydłużeniu ulegnie trasa przejazdu linii 45 i cztery kursy w dni robocze będą dojeżdżały do Górek Śląskich obsługując dodatkowo przystanki Sumina PKP, Górki Kościół i Górki Remiza.

 

GOR1

 

Dodatkowe kursy na linii 52.

Na wniosek Urzędu Miasta Żory od dnia 01 luty br. Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku wznawia obsługę na linii 52 obsługę części dotychczas zawieszonych kursów.

Ponizej przedstawiamy godziny odjazdów z pierwszych przystanków: w kierunku Żor z Dworca KM, w kierunku Rybnika z przystanku Żory Bajerówka.

 

 

Linie 28, 29 po reorganizacji.

 

W dniu 14 stycznia br. w Urzędzie Miasta Rybnika przedstawiono wniosek Miasta Rydułtowy, oraz Gminy Gaszowice w sprawie wprowadzenia ograniczenia kursów na liniach : 28 i 29 na terenie Gminy Gaszowice i Miasta Rydułtowy.

Stanowisko to wymusiło wprowadzenie przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku reorganizacji przedmiotowych linii. Na terenie Miasta Rybnika i Gminy Jejkowice zostanie utrzymana dotychczasowa częstotliwość kursów (część jako linia 26). Natomiast na terenie Gminy Gaszowice oraz Miasta Rydułtowy nastąpią ograniczenia połączeń.

Ze względu na to że w ostatnich dniach Urząd Gminy Gaszowice zwrócił się o wprowadzenie korekty do proponowanego ograniczenia komunikacji na swoim terenie prosimy o bieżące śledzenie informacji.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe i najbardziej aktualne propozycje zmian, które zostaną wprowadzone od 1 luty 2008 roku.

 

Bezpieczeństwo w autobusach

Cześć autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażona w system monitorigu wizyjnego. System ten rejestruje wszystkie zdarzenia wewnątrz pojazdu podczas realizacji kursu. Prosimy pamiętać, że kierowca jest skupiony na prowadzeniu pojazdu.

Bilety jednorazowe sprzedawane przez kierowcę.

Ze względu na często pojawiające się zapytania dotyczące biletu sprzedawanego przez kierowcę informujemy że bilet ten obowiązuje wyłącznie w autobusie i kursie w którym został zakupiony.
ZTZ Rybnik | Kontakt | BIP | Rozkłady jazdy | RODO | Deklaracja dostępności
© Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, wszelkie prawa zastrzeżone.