Wydłużenie linii 45 do Górek Śląskich.

Od dnia 01.04.2008 roku na wniosek Gminy Nędza powiększymy obszar swojego działania. Na próbny okres trzech miesięcy wydłużeniu ulegnie trasa przejazdu linii 45 i cztery kursy w dni robocze będą dojeżdżały do Górek Śląskich obsługując dodatkowo przystanki Sumina PKP, Górki Kościół i Górki Remiza.

 

GOR1

 

Dodatkowe kursy na linii 52.

Na wniosek Urzędu Miasta Żory od dnia 01 luty br. Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku wznawia obsługę na linii 52 obsługę części dotychczas zawieszonych kursów.

Ponizej przedstawiamy godziny odjazdów z pierwszych przystanków: w kierunku Żor z Dworca KM, w kierunku Rybnika z przystanku Żory Bajerówka.

 

 

Linie 28, 29 po reorganizacji.

 

W dniu 14 stycznia br. w Urzędzie Miasta Rybnika przedstawiono wniosek Miasta Rydułtowy, oraz Gminy Gaszowice w sprawie wprowadzenia ograniczenia kursów na liniach : 28 i 29 na terenie Gminy Gaszowice i Miasta Rydułtowy.

Stanowisko to wymusiło wprowadzenie przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku reorganizacji przedmiotowych linii. Na terenie Miasta Rybnika i Gminy Jejkowice zostanie utrzymana dotychczasowa częstotliwość kursów (część jako linia 26). Natomiast na terenie Gminy Gaszowice oraz Miasta Rydułtowy nastąpią ograniczenia połączeń.

Ze względu na to że w ostatnich dniach Urząd Gminy Gaszowice zwrócił się o wprowadzenie korekty do proponowanego ograniczenia komunikacji na swoim terenie prosimy o bieżące śledzenie informacji.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe i najbardziej aktualne propozycje zmian, które zostaną wprowadzone od 1 luty 2008 roku.

 

Bezpieczeństwo w autobusach

Cześć autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażona w system monitorigu wizyjnego. System ten rejestruje wszystkie zdarzenia wewnątrz pojazdu podczas realizacji kursu. Prosimy pamiętać, że kierowca jest skupiony na prowadzeniu pojazdu.

Bilety jednorazowe sprzedawane przez kierowcę.

Ze względu na często pojawiające się zapytania dotyczące biletu sprzedawanego przez kierowcę informujemy że bilet ten obowiązuje wyłącznie w autobusie i kursie w którym został zakupiony.

Reklama Twojej firmy w atrakcyjnym miejscu.

Informujemy, że jesteśmy w posiadaniu powierzchni reklamowej (typ city light) w wiacie przystankowej na Placu Wolności w Rybniku. Wynajem na bardzo atrakcyjnych zasadach.