Mercedes Citaro CNG na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

 

P.S.T. Transgór S.A. już w najbliższych dniach rozpocznie na obsługiwanych na zlecenie ZTZ liniach, testy autobusu Mercedes Citaro CNG, a więc ekologicznego pojazdu zasilanego sprężonym gazem ziemnym.

Zmiany na linii nr 8

Od dnia 01.03.2019 r. zamknięty dla ruchu będzie wiadukt w ciągu ul. Mariackiej. W związku z tym, autobusy linii 8 nie będą obsługiwały przystanku Biertułtowy Mariacka, dodatkowo obsługiwany będzie przystanek Radlin Korfantego KWK Marcel.

Nowy rozkład jazdy.

 

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku jest planowane wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów obsługujących linie komunikacji miejskiej organizowane przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Kupując bilet kolejowy „z plusem”, dodatkowo pojedziesz autobusem!

 

„R+”, „R++” - takie miedzy innymi oznaczenia posiadają zintegrowane bilety, umożliwiające podróżowanie Kolejami Śląskimi oraz autobusami na linach organizowanych przez ZTZ w Rybniku.

Transport Zbiorowy w dniu 1 listopada

Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery 1 LISTOPADA 2018 r. (czwartek) w Dzień Wszystkich Świętych, PRZEJAZD na liniach organizowanych przez ZTZ będzie możliwy bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu, mówiąc w uproszczeniu: BĘDZIE BEZPŁATNY.

Pomimo, że ze względów technicznych wszystkie czytniki e-Karty będą musiały pozostać włączone, tylko
w tym dniu (1 listopad 2018, czwartek) nie ma obowiązku przykładania do nich e-Karty, kierowcy również nie będą prowadzili sprzedaży biletów oraz nie ma obowiązku rejestracji przejazdu smartfonem.

1 listopada (czwartek, Dzień Wszystkich Świętych) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według NIEDZIELNEGO rozkładu jazdy. Nie będą obsługiwane kursy linii nocnych.

Ekologiczny autobus w ekologicznej szkole.

W pierwszych tygodniach roku szkolnego autobus zeroemisyjny gościł również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Rybniku przy ulicy Buhla 3. Na szkolnym dziedzicu rozmawialiśmy o tym czy transport realizowany takim pojazdem może pomóc w ochronie środowiska.

Dzień bez samochodu w Rybniku.

 

Rybnik kolejny raz włącza się w obchody Światowego Dnia bez Samochodu, który przypada w sobotę, 22 września. Tego dnia komunikacja miejska na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego będzie bezpłatna*.

Temat lekcji: Autobus zeroemisyjny w transporcie zbiorowym.

 

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się nie tylko w klasach budynków. Na terenie Dworca autobusowego przy ulicy Budowlanych 6, odbyła się lekcja na temat ekologii w transporcie zbiorowym z wykorzystaniem nowoczesnej pomocy naukowej: autobusu zeroemisyjnego.

Nabór na stanowisko rewizora.

 

Jesteś odpowiedzialny i szukasz ciekawej pracy na stabilnych warunkach? Spróbuj swoich sił jako rewizor!

Autobusem na Pniowiec.

 

Począwszy od dnia 30.06.2018 r. (sobota) w wakacyjne weekendy do kąpieliska na Pniowcu będzie można dojechać nie tylko linią nr 43 ale również wybranymi kursami linii nr 3 i nr 48.

ZTZ Rybnik | Kontakt | BIP | Rozkłady jazdy | RODO | Deklaracja dostępności
© Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, wszelkie prawa zastrzeżone.