Zmiany na liniach 7, 10, 16 i 51.

W dniach 23.05.2020r. (sobota) oraz 25.05.2020r. (poniedziałek) wprowadzone zostaną następujące zmiany na poszczególnych liniach.

Zmiany na liniach 3 i 26.

Na wniosek pasażerów zmienione zostały godziny kursowania linii 3 i 26:

- kurs linii 3 w dni robocze z przystanku R - k Orzepowice Borki będzie odbywać się o godz. 20:09,
- kurs linii 3 w soboty z przystanku R - k Orzepowice Borki będzie odbywać się o godz. 8:14,
- kurs linii 3 w niedziele z przystanku R - k Orzepowice Borki będzie odbywać się o godz. 20:09
- kurs linii 26 w niedziele z przystanku Jejkowice Centrum będzie odbywać się o godz. 8:15

E - karta ważna w MZK Jastrzębie, e - Bilet ważny w Rybniku.

W drodze porozumienia z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju od 26 marca bilety okresowe (miesięczne, dwutygodniowe i tygodniowe) ZTZ w Rybniku będą ważne na liniach obsługiwanych przez MZK Jastrzębie i odwrotnie, e - Bilet będzie honorowany na liniach organizowanych przez ZTZ w Rybniku. Powyższe zasady będą obowiązywały tymczasowo w ramach poprawy dostępności do usług, przy ograniczonej ofercie przewozowej, przede wszystkim w zakresie wykonywania połączeń przesiadkowych.

Zawieszenie sprzedaży biletów przez kierowców.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców autobusów komunikacji miejskiej, od piątku 13 marca do odwołania kierowcy nie będą sprzedawać biletów w autobusach.  Pasażerów podróżujących komunikacją miejską prosimy o zaopatrzenie się w bilety w stacjonarnych punktach sprzedaży, korzystanie z płatności kartą płatniczą  w pojazdach (link do płatności zbliżeniowych - http://www.ztz.rybnik.pl/news,4/4095,platnosci-zblizeniowe-juz-w-rybnickich-autobusach.html) oraz wykorzystanie aplikacji mobilnych do zakupu biletów (zbiletem.pl, mPay, moBILET, GoPay).

Przypominamy, że brak możliwości nabycia biletu u kierowcy pojazdu nie zwalnia pasażera z obowiązku jego posiadania.

Dodatkowo kierowcy pojazdów zobowiązani są do zatrzymywania się na wszystkich przystankach oznaczonych w rozkładzie jazdy i otwieranie wszystkich drzwi (wyjątek stanowią pojazdy wyposażone w minimum troje drzwi, w tym przypadku nie będą otwierane drzwi obok kierowcy). W pojazdach o niedostatecznie zabudowanej kabinie kierowcy z użytku pasażerów zostanie wyłączona strefa przedniego pomostu.

Zamknięcie ulicy Rudzkiej - zmiany na liniach 3, 6, 12, 24, 41, 45, 46, 48.

W związku z zamknięciem ul. Rudzkiej na odcinku od Bulwarów nad Nacyną do Ronda ER na czas prowadzenia robót od dnia 24.02.2020 r. (poniedziałek) wprowadzone zostaną następujące zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej...

Wykaz ostatnich kursów wykonywanych w dniu 24.12.2019 r. i 31.12.2019 r.

Autobusy w dniu 1.11.2019r. (piątek).

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Rybnika w dniu 1.11.2019 r. przejazd na liniach organizowanych przez ZTZ będzie możliwy bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu. Dodatkowo w tym dniu uruchomiona zostanie linia C łącząca cmentarz z centrum miasta oraz z osiedlem na Nowinach.

Zmiana lokalizacji przystanku na ul. Żorskiej.

W związku z pracami na ul. Żorskiej od dnia 25.09.2019 do dni 14.11.2019 wprowadzony zostanie następujący objazd dla autobusów jadących w stronę Boguszowic i Żor.

Światowy Dzień bez Samochodu - 22.09.2019r. (niedziela).

Rybnik kolejny raz włącza się w obchody Światowego Dnia bez Samochodu, który przypada w niedzielę, 22 września. Tego dnia komunikacja miejska na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego będzie bezpłatna dla kierowców, którzy pozostawią samochody i wsiądą do autobusu.

Zamknięcie ul. Chwałowickiej.

Ze względu na zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Chwałowickiej w dniu 21.09.2019 r. (sobota) zmianie ulegnie rozkład jazdy niektórych autobusów.