Wykaz ostatnich kursów wykonywanych w dniu 24.12.2019 r. i 31.12.2019 r.

Autobusy w dniu 1.11.2019r. (piątek).

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Rybnika w dniu 1.11.2019 r. przejazd na liniach organizowanych przez ZTZ będzie możliwy bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu. Dodatkowo w tym dniu uruchomiona zostanie linia C łącząca cmentarz z centrum miasta oraz z osiedlem na Nowinach.

Zamknięcie ul. Świerklańskiej - zmiany na liniach 30 i 49.

W dniach 18 i 19.10.2019r. zamknięta będzie ul.Świerklańska w obrębie nowo budowanej drogi. Objazd dla autobusów poprowadzony zostanie następująco:

Zmiana lokalizacji przystanku na ul. Żorskiej.

W związku z pracami na ul. Żorskiej od dnia 25.09.2019 do dni 14.11.2019 wprowadzony zostanie następujący objazd dla autobusów jadących w stronę Boguszowic i Żor.

Zmiany godzin pracy MPS Plac Wolności.

Od dnia 24.09.2019r. (wtorek) zmienią się godziny otwarcia MPS Plac Wolności.

Światowy Dzień bez Samochodu - 22.09.2019r. (niedziela).

Rybnik kolejny raz włącza się w obchody Światowego Dnia bez Samochodu, który przypada w niedzielę, 22 września. Tego dnia komunikacja miejska na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego będzie bezpłatna dla kierowców, którzy pozostawią samochody i wsiądą do autobusu.

Zamknięcie ul. Chwałowickiej.

Ze względu na zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Chwałowickiej w dniu 21.09.2019 r. (sobota) zmianie ulegnie rozkład jazdy niektórych autobusów.

 

Kibice żużla bezpłatnie autobusem.

Już w najbliższą niedzielę (15.09.2019r.) PGG ROW Rybnik będzie walczyć z ostrowskim klubem Arged Malesa o wejście do żużlowej ekstraligi. Z tej okazji miasto zachęca wszystkich kibiców do skorzystania z darmowego przejazdu autobusem komunikacji miejskiej.

Bezpłatne przejazdy autobusami będą obowiązywać wyłącznie kibiców posiadających ważny bilet na mecz.

Bilety okresowe nie tylko na e - karcie.


Transport zbiorowy nadal cieszy się dużą popularnością. Niestety jak co roku wielu podróżnych czekało
z wyrobieniem e - Karty i zakupem biletu okresowego do ostatniej chwili. W związku z tym pojawiają się kolejki do punktów sprzedaży biletów oraz dłużej trzeba czekać na odbiór e - Karty.
ZTZ od kilku lat proponuje rozwiązanie, które eliminuje ewentualne kłopoty. Kup bilet okresowy poprzez aplikację zbiletem.pl. Mając smartfon możesz dołączyć w każdej chwili do setek zadowolonych klientów.

Żorskie Centrum Przesiadkowe w użytku od 1.09.2019r.

Żorskie Centrum Przesiadkowe zlokalizowane jest przy ul. Męczenników Oświęcimskich.
Wraz z otwarciem Centrum Przesiadkowego wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu pasażerskiego: