Odnowa taboru.

W związku z odnową taboru autobusowego Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej  w Rybniku spółka  z  o. o. z dniem  1 września wprowadziło do obsługi linii komunikacji miejskiej w Rybniku pierwszy z czterech zakupionych autobusów marki Mercedes Benz Citaro. Kolejne Mercedesy pojawią się na liniach w tym miesiącu.

mercedes
 

 

 

 

Nowa linia do Jankowic.

 

Z dniem 01.09.2008 r. na wniosek Gminy Świerkalny zostanie uruchomione nowe połączenie z Jankowicami. Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy. Nowa linia zostanie oznaczona numerem 33.

 

linia33

 

 

Dalsze ograniczenia w Zebrzydowicach

Kolejne prace prowadzone w dzielnicy Zebrzydowice wymusiły dalsze ograniczenia w komunikacji miejskiej w tej dzielnicy. Według posiadanych przez nas informacji w godzinach od  7:30 do 20:00 od dnia 02.09.2008 r ze względu na zamkniecie dla ruchu odcinaka ulicy ul. Zebrzydowickiej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Zdrzałka nastąpią następujące zmiany:
-wszystkie autobusy linii 26, 27, 29 nie będą obsługiwać przystanków Zebrzydowice, Zebrzydowice Szkoła, Zebrzydowice Myto tj. również kursy jadące do centrum Rybnika
-autobus linii 28 będzie obsługiwał przystanek Zebrzydowice wyłącznie w kursach w kierunku Rybnika.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

15 sierpień

 

Informujemy, że w dniu 15.08.2008 (piątek) autobusy komunikacji miejskiej kursują jak w niedziele.

 

 

autdw

 

Ograniczenia na ulicy Gliwickiej.

 

Ze względu na zamknięcie dla ruchu od dnia 05 sierpnia br. części ulicy Gliwickiej na odcinku pomiędzy ulicą Janiego a Rondem Gliwickim autobusy linii 14, 32, 40, 41 pojadą od przystanku Kąpielisko Ruda ul. Janiego, Rudzką, Kotucza do przystanku Rondo Gliwickie.

Nie będzie obsługiwany przez autobusy przystanek Gliwicka Szpital w kierunku Placu Wolności. Na czas prowadzenia robót w jego miejsce wyznaczono przystanek Rondo Gliwickie.

 

Ograniczenia na linii 43.

 

Na wniosek Gminy Kuźnia Raciborska skróceniu ulegnie część kursów linii 43.

Od dnia 04 sierpnia tylko do przystanku Stodoły będą dojeżdżać autobusy z kursem oznaczonym literą A.

Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem w internecie i słupkach przystankowych.

 

 

43dkm

 

Kursy linii 3 i 6.

Od dnia 09.06.2008 roku nastąpią niewielkie zmiany na liniach 3 i 6.

 
Na wniosek pasażerów kurs lini 3 zaczynający się z Placu Wolności o godzinie 4:50 został przesunięty na godzinę 4:55 i będzie realizowany jako linia 6. Zmianie ulegnie również odjazd autobusu linii 6 w soboty z przystanku Biertułtowy Marcel z 14:10 na 14:20.

 

3

 


Zmiana lolalizacji przystanku na ulicy Żorskiej

Prace zwiane z rozbudową kanalizacji w ciągu ulicy Żorskiej wymusiły wyłączenie z obsługi przystanku znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Żorskiej, Brzezińskiej, Przyjaźni.
Aktualnie będzie obsługiwany przystanek znajdujący się w okolicy marketu OBI.


zorskaZA WSZELKIE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Zmiany na linii 8

 

Na wniosek Urzędu Miasta Rydułtowy od dnia 15.04.2008 r. z obsługi przez linię 8 zostają wyłączone przystanki Rydułtowy PKP i Rydułtowy Kopalnia. Autobusy będą kończyć i rozpoczynać kursy od przystanku Rydułtowy Rynek.


Ze względu na wprowadzone zmiany zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy.

Poniżej podajemy godziny odjazdów z przystanków początkowych.

 

 

Zmiany na liniach 26,27,28,29.

 

Ze względu na prace remontowe wiaduktu kolejowego na ulicy Zebrzydowickiej informujemy:
-całkowicie z obsługi został wyłączony przystanek Nowiny Księżok,
-autobusy linii 26, 27, 28, 29 obsługują przystanki , Zebrzydowice Myto, Zebrzydowice Szkoła, Zebrzydowice, wyłącznie w kierunku Rybnik Centrum,
-autobusy linii 26, 27, 28, 29 obsługują dodatkowo przystanek Nowiny Graniczna w kierunku do Jejkowic


Objazd dla autobusów komunikacji miejskiej w kierunku Jejkowic został wyznaczony ulicami: Budowlanych, Raciborską, Kwiotka, Świerkową, Niedobczycką. Dlatego zmuszeni zostaliśmy do wyłączenia z obsługi przez linie 26,27,28,29 przystanków w dzielnicy Zebrzydowice dla kierunku Jejkowice.

 

Ze względu na zmianę trasy przebiegu linii oraz wzmożony ruch kołowy po wytyczonej trasie objazdu mogą wystąpić znaczne opóźnienia autobusów w stosunku do planowanego rozkładu jazdy.

ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY