Rozkład jazdy ZTZ Rybnik na rok 2019

Projekt rozkładu jazdy ZTZ - konsultacje


 

PROJEKT ROZKAŁDU JAZDY autobusów komunikacji miejskiej na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, 

 

 

Rozkład jazdy według linii.

Wystarczy wybrać intersującą nas linię a następnie kierunek. Na ekranie wyświetli się informacja o przebiegu trasy według przystanków i godzinach obsługi przystanku. Można wybrać dowolny przystanek po to by uzyskać informację o planowanej godzinie obsługi.

 

Rozkład jazdy w wyszukiwarce połączeń.

W polu „Wyjazd z przystanku” wystarczy wpisać nazwę przystanku z którego planujemy rozpocząć podróż. Po wprowadzeniu minimum trzech liter system będzie nam podpowiadał nazwę przystanku. W polu „przystanek docelowy” wystarczy wpisać w nazwę przystanku na którym planujemy zakończyć podróż. System zasugeruje nam godzinę rozpoczęcia podróży, którą możemy dowolnie zmienić.

Na koniec wybieramy typ rozkładu dla dni roboczych, sobót lub niedziel. Na koniec klikamy w pole „szukaj” i uzyskamy szczegółową informację: godzinę wyjazdu, numer linii, czy jest to połączenie bezpośrednie czy istniej konieczność przesiadki, planowanym czasie podróż. W tym miejscu można również zobaczyć zaznaczone na mapie przystanki przez które przebiega trasa danej linii.

 

Rozkład jazdy on-line.

W tej opcji mamy również dostęp do wszystkich przystanków lub linii uwzględnionych w nowym rozkładzie. Sposób wyboru informacji jest równie intuicyjny jak w poprzednich opcjach.

 

Reforma sieci linii autobusowych oraz rozkładów jazdy jest ważnym krokiem realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. O zasadach, jakie przyświecały podczas prac nad nowym układem i rozkładem jazdy, można przeczytać TUTAJ.