W sezonie 2019 po raz pierwszy usługa będzie realizowana w dniu 11 maja (sobota).

W soboty i niedziele na linii 43 jest wykorzystywana specjalna przyczepa do przewozu rowerów.

 

Przyczepa umożliwia bezpieczny przewóz roweru pomiędzy przystankami Rybnik Dworzec Autobusowy Stanowisko 3 – Rudy Kościół. Wyłącznie na tych przystankach możliwy jest załadunek roweru. Na Dworcu Autobusowym przy ulicy Budowlanych 6 autobus z przyczepą będzie podstawiany odpowiednio wcześniej w miejscu wskazanym na planie poniżej.

 

Szczegółowy rozkład jazdy linii 43 z przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy Stanowisko 3 jest dostępny TUTAJ.
Szczegółowy rozkład jazdy linii 43 z przystanku Rudy Kościół jest dostępny TUTAJ.

Zarówno załadunek jak i rozładunek będzie odbywał się przy udziale kierowcy obsługującego kurs na 5 minut przed planowym odjazdem autobusu, prosimy o wcześniejsze przybycie.

Po wykupieniu biletu (cena 2 zł) u kierowcy, wydany zostanie również klucz do specjalnej linki zabezpieczającej z numerem odpowiadającym numerowi stanowiska na przyczepie. Po zdjęciu roweru z przyczepy pasażer jest zobowiązany zwrócić otrzymany klucz kierowcy.
Podczas kursu może zostać przewiezionych aż 12 rowerów (jednoosobowych, dwukołowych).

Obowiązująca Taryfa przewiduje jedną cenę za przewóz roweru dla wszystkich podróżnych tj. 2 zł za kurs w jednym kierunku.
Bilet jest dostępny wyłącznie u kierowcy w formie wydruku z bileterki.

Po raz pierwszy usługa ta była dostępna w sobotę 27 kwietnia 2013 i była realizowana przez każdy weekend do 28 września 2013 r.

Jak wyglądała próba generalna przed uruchomieniem kursów można zobaczyć tutaj.