„Słoneczka” na Dworcu Autobusowym lub jak zostać „Wzorowym pasażerem”.

Zdarza się, że jesienna pogoda sprzyja spacerom. Taki spacer może być doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z transportem zbiorowym.

 

W ostatnich dniach Dworzec Autobusowy przy ulicy Budowlanych 6 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 43 w Rybniku. Grupa „Słoneczka” miała okazję zająć przestrzeń w autobusie miejskim tylko dla siebie, a każdy z osobna mógł usiąść za kierowcą 12 metrowego pojazdu.

Spotkanie to było przede wszystkim pretekstem do przekazania i przyswojenia wiedzy na temat korzystania z komunikacji miejskiej. Dzieci poprzez zabawę poznają między innymi: jak oznaczone są autobusy, jak korzystać z rozkładu jazdy, jak posługiwać się e-Kartą, jak bezpiecznie zachowywać się na przystanku i w autobusie.

Zajęcia zakończyły się całkiem poważnym „egzaminem” - każdy z przedszkolaków zdał go celująco uzyskując tytuł „Wzorowego pasażera”, co zostało potwierdzone otrzymaniem stosownego odznaczenia.

 

Forma prowadzonych spotkań to praktyczne przygotowanie do korzystania z transportu zbiorowego oraz zrównoważonej mobilności.

Opiekunów zorganizowanych grup chętnych do udziału w zajęciach (bez ograniczeń wiekowych) prosimy o kontakt telefoniczny 32 7557160 lub mailowy ztz@ztz.rybnik.pl.

 

 

***

 


Powrót