(Darmowy) Transport zbiorowy 1 listopada.

Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery 1 LISTOPADA 2017 r. (środa) w Dzień Wszystkich Świętych, PRZEJAZD na liniach organizowanych przez ZTZ będzie możliwy bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu, mówiąc w uproszczeniu: BĘDZIE BEZPŁATNY.

 

Pomimo, że ze względów technicznych wszystkie czytniki e-Karty będą musiały pozostać włączone, tylko w tym dniu (1 listopad 2017, środa) nie ma obowiązku przykładania do nich e-Karty, kierowcy również nie będą prowadzili sprzedaży biletów oraz nie ma obowiązku rejestracji przejazdu smartfonem.

 

1 listopada (środa, Dzień Wszystkich Świętych) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według NIEDZIELNEGO rozkładu jazdy a więc będą obsługiwane trasy linii:

C, 1, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 18, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 32, 40, 43, 45, 46, 48, 51, 52.

Nie będą obsługiwane kursy linii nocnych.

LINIA C.

Tylko w dniu 1 listopada (środa, Dzień Wszystkich Świętych) będzie kursować dodatkowa linia oznaczona literą C. przejazd nią jest również darmowy i będzie ona obsługiwała przystanki według trasy:

 

-Rybnik Północ Rudzka Cmentarz

-Rybnik Północ Wawok

-Rybnik Północ Janiego

-Rybnik Północ Gliwicka Szpital

-Rybnik Śródmieście Plac Wolności

-Rybnik Śródmieście Sąd

-Rybnik Smolna Franciszkanie

-Rybnik Smolna Reymonta

-Rybnik Maroko Nowiny Raciborska

-Rybnik Maroko Nowiny Chabrowa

-Rybnik Maroko Nowiny Szkoła

-Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych

-Rybnik Dworzec Autobusowy 3

-Rybnik Śródmieście Dworek

-Rybnik Śródmieście Kampus

-Rybnik Północ Rudzka Cmentarz

 

Pełny rozkład jazdy linii C jest dostępny TUTAJ

 

Dodatkowe przystanki obsługiwane TYLKO w dniu 1.11. (środa).

Rybnik Boguszowice Stare Boguszowicka na ul Boguszowickiej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku Ligoty obsługiwany przez linię 46 .

Rybnik Boguszowice Stare Gotartowicka na ul Gotartowickiej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku Boguszowic obsługiwany przez linie 45,48.

Autobusy będą się poruszać po tych samych drogach co samochody osobowe w związku z tym mogą wydłużyć się czasy przejazdu linii na poszczególnych odcinkach, zwłaszcza przy drogach dojazdowych do cmentarzy i wyznaczonych parkingów.

 

 

***


Powrót