Ograniczenia w transporcie zbiorowym - liczba pasażerów nie przekraczająca połowy liczby miejsc siedzących.

W okresie od 25 marca do odwołania liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej
nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących. Szczegóły tutaj.

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zostały wprowadzone kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń, mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego przemieszczania się
i odpowiedzialne korzystanie z transportu zbiorowego. Nawet powrót do funkcjonowania transportu według roboczego rozkładu jazdy nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu zbiorowego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych nakazów.

Aby zmniejszyć napełnienie pojazdów, wybrane kursy linii: 3, 6, 10, 13, 18, 29, 32, 45, 46, 48 będą wykonywane równocześnie przez dwa pojazdy. Zwiększona zostanie również liczba autobusów przegubowych obsługujących linie 3, 6, 18, 26, 29, 46 i 48. Jeżeli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

Prosimy o wyrozumiałość dla podejmowanych przez nas działań, które są wprowadzane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów jak i kierowców. Jednocześnie zależy nam na należytym świadczeniu usług
w tym trudnym dla wszystkich czasie.


Powrót